استاندار یزد ظهر امروز 28 آذرماه، به همراه مدیرکل آب منطقه ای استان یزد، فرماندار بافق، شهردار بافق، مدیرکل روابط عمومی استانداری و جمعی از مسئولان شهرستان بافق با حضور در مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق از طرح های در دست اقدام این شرکت بازدید کرد.


محمدعلی طالبی در حاشیه این بازدید، روند پیشرفت فیزیکی پروژه های این شرکت را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: واحد آهن اسفنجی مجموعه تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد و در مرحله بعد پروژه های تولید کلاف میلگرد، خط راه آهن و تولید شمش به بهره برداری خواهد رسید.

وی به اهمیت نقش مجتمع فولاد بافق در تکمیل چرخه تولید فولاد شهرستان بافق اشاره و تصریح کرد: ما شاهد یک چرخه کامل تولید فولاد از استخراج سنگ آهن، تولید گندله، آهن اسفنجی، شمش و مقاطع فولادی در یک مجموعه کاملا به هم پیوسته در این شهرستان هستیم که نمونه آن را کمتر در کشور مشاهده می کنیم.

استاندار یزد با بیان اینکه مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق اشتغال زایی مناسب و ارزش افزوده بسیار خوبی برای شهرستان بافق دارد، افزود: این شرکت نقش بسزایی در آینده ی شهرستان ایفا خواهد کرد.

محمدعلی طالبی اظهار امیدواری کرد: مسائل مربوط به کمبود آب و تأمین تسهیلات مورد نیاز مجتمع فولاد بافق از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال خواهد شد تا این مجموعه با کمترین مشکل بتواند فعالیت های خود را انجام دهد.

استاندار یزد در پایان گفت: پیگیری های زیادی در مورد تأمین خوراک مجموعه سنگ آهن مرکزی و چرخه فولاد شهرستان بافق انجام و امتیازات خوبی از معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت گرفته شده است که پیگیر هستیم به نتیجه معینی برسیم.